ANTALYA AKSU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman GÖKÇEN´in 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Açılış mesajı

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır.         Gazi Mustafa Kemal
Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman GÖKÇEN´in 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Açılış mesajı

Yeni Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanı içerisindeyiz. Hepimizin gözbebeği minik yavrularımız bugün ilk kez okul sıraları ile tanışacaklar, hayatlarında yeni bir sayfa açıyorlar. Yeni hayatlarıyla tanışacaklar.

 

 Bu nedenle; değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, bu eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

  Geleceğimizin  şekillenmesinde önemli yeri olan bu anlamlı günde, öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşarken, yeni nesli şekillendiren değerli öğretmenlerimizin de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, yetiştirmenin gururunu yaşadıklarını düşünüyorum.

 

  Eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir.  Kişinin gelişim ve olgunlaşma durumuna göre öğrenme etkinlikleri ve ihtiyaçları değişse de, kişinin aile durumu, çevresel etkileşimi ve okul durumu öğrencilerimizin başarı düzeyini etkileyen en önemli etkenlerdir.

 

  Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için  kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz.

 

  Sevgili Öğrenciler; Varlığınız bizim en büyük gücümüzdür. İnsanları sevmeyi, barışı, kardeşliği önemsemeyi, hoşgörüye dayanan anlayışı ve yaklaşımı olan bireyler olarak yetişmelisiniz

 

  Amacımız, Okul idarecileri, öğrenci velileri, öğretmenler ve tüm eğitim camiası hep birlikte hareket ederek  öğrencilerimizi, Türk Milli Eğitiminin genel amacı doğrultusunda ve en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu sağlamak için sizlerle birlikte yeni gelişmeleri dikkate alarak var gücümüzle çalışacağız. Çevreyle iç içe, toplumla bütünleşmiş, değişim ve gelişime açık eğitim yuvaları olarak bu eğitim-öğretim yılını hep birlikte başarıyla tamamlayacağımız noktasında eğitim camiasına inancımız ve güvenimiz tamdır.

 

  Değerli, anne-babalar;  Çocuklarınız için okullarımız ile sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerinizin başarılarını arttıracaktır. Kendilerine güvenen,  üreten, düşünen ve ülkemizi daima ileriye taşıyacak yeni nesiller yetiştirmek üzere yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde tüm minik yavrularımıza başarılar diliyorum.

 

  Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının tüm toplumumuz için hayırlı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.

 

Süleyman GÖKÇEN

 

 

Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü

Macun Mh. Mektep Sk. No12 Eski Revir Binası Aksu/ANTALYA - 02424262603 - 02424262602

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.