ANTALYA AKSU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇEN in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇEN in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇEN in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Milletimizin, tarih boyunca karşılaştığı olayların üstesinden gelme kabiliyetini göstermiştir. Milletimizin kendi kaderine yön vermeye talip olduğu bu tarih 23 Nisan’dır.

            Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, Milletimizin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisidir.

            Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletin verdiği kurtuluş mücadelesinin içinde doğmuş ve dünyada bir benzeri daha olmayan bir kurtuluş öyküsüyle var olmuştur. Böylece, Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir anlayışıyla parlamenter demokrasimizin ve cumhuriyetimizin de temelleri atılmıştır.

Büyük güçlüklerle kazanılan milli egemenliği; cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, çocuklarımıza armağan etmiştir.

Dünyanın hiçbir ülkesinde çocuklara armağan edilen böyle bir bayram yoktur. Atatürk bunu yapmakla hem sizlere duyduğu güven ve önemi belirtmiş, hem de gelecekte yönetimi ele alacak olan siz değerli çocuklarımızın, kaynağını milli egemenlikten alan demokrasiye sahip çıkmasını sağlamıştır.

Sizler, görevinizi sorumluluğunuzu ve onurunuzu her şeyin üstünde tuttuğunuz oranda bu millet daha hızlı gelişecektir.

Milletimiz, Dünya Miletleri arasında, milli tarihimizde olduğu dönemlerdeki gibi laik olduğu yere daha kısa zamanda kavuşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin mimarı siz sevgili çocuklarımızın bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden tüm Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                            Süleyman GÖKÇEN

                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Macun Mh. Mektep Sk. No12 Eski Revir Binası Aksu/ANTALYA - 02424262603 - 02424262602

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.