ANTALYA AKSU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇEN´in Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇEN´in Karne Mesajı

Saygıdeğer Öğretmenler, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler.

Oldukça yoğun ve yorucu bir çalışma döneminden sonra sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içinde 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk dönemini büyük bir özveriyle tamamlamış bulunmaktayız. Bugün okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim toplam 76  okulda 1151 öğretmen ile  eğitim gören toplam 14816 öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline girmiştir

 Ülkemizi yarınlara taşıyacak öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu, çevresine duyarlı, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve rekabet gücüne sahip bireyler olması için hep birlikte büyük bir  gayretin içerisindeyiz.

Değer Öğretmenler;

Aksu'muzun, eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve başarı seviyesin arttırılmasında göstermiş olduğunuz Gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Bütün bu başarılarda sizin imzanız var. Her türlü projemiz sizlerin desteğiyle başarıya ulaşıyor. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza attığımız eğitim sistemimiz de sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inancım tamdır. Kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırabileceğiniz bu zaman dilimini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmenizi diliyorum.

 Kıymetli Anne Babalar;

 Karne heyecanınızı en kalbi duygularla paylaşıyorum. Uzun bir sürecin sonunda çocuklarımız emek ve gayretlerinin karşılığı olan karnelerini alacaklar. Bu süreç içerisinde göstermiş oldukları performans ve başarıya göre kiminin notları yüksek kiminin de düşük olacaktır. Çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu anlamaya çalışın. Çocuklarınızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamayın ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak değil, olumlu bir geri bildirime dönüştürün.  Unutmayınız ki bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de kendinizi değerlendirme imkânı vermektedir. Bu karne yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yapamadığınız konusunda size rehberlik edecektir. Şunu unutmayınız ki hiçbir karne çocuklarımızdan daha kıymetli değildir.

  Sevgili Öğrenciler;

         Sizlerin gelecekte ülkemize yapacağınız katkıları görmek bizim için en büyük mutluluk olacaktır. Yalnızca sizin gayretinizle başarı ortaya çıkmaz. Bu nedenle aldığınız karnenin tüm eğitim hayatınızın rotasını belirleyecek şekilde düşünmeyin. Bugün başarılıysanız iyi bir karne almışsanız,  bu yarını ihmal etmeniz anlamına gelmemelidir. Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye üzülmeyin. Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Bu yarıyıl tatilinde bol bol dinlenmenizi kitap okumanızı, gezmenizi, sinema, tiyatroya gitmenizi tavsiye ediyorum.

                                                                                                             Süleyman GÖKÇEN

                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

Macun Mh. Mektep Sk. No12 Eski Revir Binası Aksu/ANTALYA - 02424262602

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.